Artykuły filtrowane wg daty: środa, 07 czerwiec 2017

7.06.2017 r.,  godz.10:45 - 12:00

WYKŁAD 112:
Internetowe Rewolucje odkryj moc technologii Google!

Dr Wojciech Czart

Zakład Stanów Elektronowych Ciała Stałego, Wydział Fizyki UAM

Streszczenie:

Aż dwa - najlepsze z polskich - zespoły studentów z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu triumfowały w tegorocznej edycji Google Online Marketing Challenge (GOMC). Pierwszy z nich z tytułem "AdWords Business Finalist” znalazł się w finałowym Top 5 Europy, a drugi półfinałowym w Top 15 Europy jako “AdWords Business Semi-Finalist”. W globalnym rankingu GOMC 2016 studenci UAM pokonali ponad 2000 zespołów z całego świata. Studenci przygotowywali się do GOMC 2016 pod opieką dr. Wojciecha Czarta w ramach zajęć z marketingu internetowego na Wydziale Fizyki UAM Poznań. Od 2009 roku pięć zespołów prowadzonych przez dr. W. Czarta znalazło się w finałowym Top 5 Europy, a dziewięć w półfinale (od 2011 r. określane jako Top 15 Europy). Wykład odkryje przed słuchaczami moc technologii Google.

Sylwetka:

Dr Wojciech Czart, fizyk, podczas pobytu w CERN jeszcze jako student Wydziału Fizyki UAM zafascynował się technologiami internetowymi. W efekcie w 2008 r. wprowadził do programu studiów na UAM Poznań jednen z pierwszych w świecie pełnych akademickich kursów marketingu internetowego i komunikacji online. Od 2009 roku pięć zespołów studenckich prowadzonych przez dra Czarta znalazło się w finałowym Top 5 Europy, a dziewięć w półfinale (od 2011 r. określane jako Top 15 Europy) jednego z największych (co roku kilkanaście tysięcy studentów) międzynarodowych konkursów marketingu internetowego firmy Google, The Google Online Marketing Challenge (GOMC). Od 2013 r. jest członkiem międzynarodowego jury GOMC “The Global Academic Panel”, a od 2016 członkiem jury “Collegiate ECHO Marketing Challenge”. W latach 2015-2016 współorganizator na UAM i oficjalny Trener warsztatów “Internetowe Rewolucje” firmy Google. Od 2015 r. dr Czart prowadzi wykłady proszone z zakresu marketingu internetowego na renomowanych uczelniach europejskich. Dr Wojciech prowadzi na Wydziale Fizyki UAM wykłady z zakresu marketingu internetowego oraz wykorzystania nowych technologii w pracy i edukacji. Zajęcia prowadzone są w ramach programu studiów licencjackich Technologie Komputerowe, magisterskich dla kierunku Aplikacje Internetu Rzeczy (prowadzonego wspólnie przez UAM i Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu), studentów Construction Technology Management Politechniki Poznańskiej oraz w ramach programu AMU-PIE dla studentów wymiany międzynarodowej (Winter, Spring).